GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel mesajında; Basın mensuplarının halkı bilgilendirmek, kamuoyuna tarafsız bir şekilde doğru haber vermek gibi önemli ve kutsal bir görevinin olduğunu belirterek; ‘’Zor koşullar altında olsa dahi en şerefli şekilde görevini yerine getiren tüm basın mensuplarının basın bayramını kutlarım.’’ dedi.
Tezel, “Başta Gazi şehrimizde bu görevi yapmakta olan kıymetli basın mensuplarımız olmak üzere tüm Türkiye ve dünyadaki basın mensuplarının bayramını kutlarım. Gazetecilerimiz demokrasimizin ve özgürlüğümüzün en önemli parçalarındandır. Bir toplumun gelişmesi, ilerlemesi, kalkınması ve tanıtımı için gerek yerelde gerekse ulusalda ve uluslar arası basın platformlarında başarılı basına ihtiyaç oldukça fazladır. Bu anlamda tüm basın mensuplarımız desteklenmeli, çalışma koşulları iyileştirilmelidir. Hızla küreselleşen dünyada bilgiye ve habere ulaşım hayatımızda oldukça önem arz etmektedir. Bize düzenli ve sağlıklı bilgi akışı sağlayan basın mensuplarımızın hepsine müteşekkiriz” dedi.
Özgür ve doğru haberi bizlere özveri ile ulaştıran gazetecilerimiz, ülkemizin geleceğinde önemli yer alacağını sözlerine ekleyen Tezel, ‘’Ayrıca görevi başında hayatlarını kaybeden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diler ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlarım.’’ dedi.