Gaziantep Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı.                   

“1922’de Dumlupınar’da tüm imkansızlıklara rağmen, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kahramanca verilen bağımsızlık mücadelesi ve bu mücadele sonucunda kazanılan zafer bugün de bizlere örnek olmaktadır. 

 30 Ağustos, aynı zamanda her bir karışının kanla ve emekle kazanıldığı, bedelinin hayatlarımızla ödendiği bu toprakların değerini bir kere daha idrak etmemiz için önemli bir vesile olma özelliğini taşımaktadır. 

İçinden geçtiğimiz, adeta yeniden bir kurtuluş savaşı verdiğimiz, bu zor günlerde hepimizin değerli vatanımıza daha sıkı sarılması, bizi biz yapan değerlere dört elle tutunması, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket etmesi azami önem taşımaktadır.  Unutulmamalıdır ki güzel ülkemizin önü açık, geleceği parlaktır; güneş balçıkla sıvanmaz. 

Bu vesile ile yüzyıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız, her bir taşının ayrı bir hikayesi olan bu cennet vatan uğruna hayatlarını vermiş Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, demokrasi şehitlerimiz, vatan müdafaasında şehit düşmüş askerlerimiz ve emniyet kuvvetlerimize Allah’tan rahmet diler, yüce hatıralarını saygı ile anarız.” 

Bora TEZEL

Yönetim Kurulu Başkanı