Tarihimizde önemli bir yere sahip olan Cumhuriyetin ilanı 29 Ekim 1923, ülkemizin demokrasi, laiklik, özgürlük, çağdaşlaşma yolunda atığı en büyük adım ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizi taçlandıran yönetim biçimidir.
Ülkemiz aynı tarihi olan ve aynı geleceği paylaşan bir ulus olarak bu topraklarda birleşmiştir. Zor, meşakkatli fakat zaferlerle dolu tarihimizde kurulan Türkiye Cumhuriyet bize bırakılan en büyük emanettir. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun ulusumuz aziz Türk Bayrağı çatısı altında birleşmiştir. Bizlerde, bize bırakılan bu emaneti koruyup vatanımızın birlik ve beraberliğini huzurunu ve bütünlüğünü korumakla mükellefiz. Ulu Önderimizin de belirttiği gibi;’’ Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.’’Her bir karışı bölünemez olan vatanımızı hep ileriye umutla, güvenle, çabayla daha uygar daha çağdaş toplumlar seviyesine çıkarmalıyız.
Cumhuriyetimiz 89. Yaşını kutluyor, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’i saygıyla anar, böyle tarihi şanlı ülkeme barış, huzur birlik ve beraberlik dilerim.

Taner ÖZDURAK
Yönetim Kurulu Başkanı