Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Gaziantep’in Burç Kasabasında bulunan Ayvaz Burçkan Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinin konuğu oldu.

Ayvaz Burçkan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine gelecek ve kariyer planlamaları yapmalarına destek olmak amacıyla düzenlenen Kariyer Günlerinin ilk misafiri Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanı Bora Tezel oldu. Okulun konferans salonunda gerçekleşen söyleşi öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

İş hayatından örnekler vererek, öğrencilere tavsiyelerde bulunan GAGİAD Başkanı Bora Tezel; “Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Meslek seçimi yapmadan önce kendinizi çok iyi tanıyın. Kendinizi gerçekten mutlu olacağınız bir alana yönlendirin. Kendi motivasyonunuzu kendiniz sağlayın. Kendinizi iyi tanırsanız neleri yapıp, neleri yapamayacağınıza siz karar verirsiniz. Böylelikle çevrenizdekilerin sizin kim olduğunuzu söylemelerine izin vermemiş olursunuz. Unutmayın, sizler çok büyük işlere imza atabilirsiniz. Hepinizin içinde o potansiyel var ve çok değerlisiniz. Yeter ki isteyin ve kendinizi sürekli olarak geliştirmeye çalışın. Bunları biliyorum yerine, daha fazla ne öğrenebilirim diye düşünün” dedi.

Tezel; “Derslerinize çalışırken hedefe kilitlenip, hayatınızda bazı değerli şeylerin üstünü çizmeyin. Derslerinizin yanı sıra spor alanında, sanat alanında, bilim alanında da kendinizi geliştirin. Bu saydığım alanlar insanı bütün yapan ve ülkemizin de ihtiyacı olan şeyler. Türkiye’nin iyi bir muhasebeciye ihtiyacı olduğu gibi iyi atletlere, iyi ressamlara, iyi müzisyenlere de ihtiyacı var. Kararlı, sabırlı ve donanımınızı elde etmiş olun. Sizin parlak geleceğiniz aynı zamanda ülkemizin parlak geleceği olduğunu aklınızdan çıkarmayın” şeklinde konuşarak öğrencilerin yönelttiği soruları da yanıtladı.

Ayvaz Burçkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Ayık ise; “Kariyer Günleri programımız, öğrencilerimiz üzerinde çok olumlu bir etki ve iz bırakıyor. Bugün programımıza katılarak, gençlerimizi aydınlatan GAGİAD Başkanı Bora Tezel’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinlik, çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.