Gaziantep Valisi Sayın Erdal ATA, Yönetim Kurulumuza ziyarette bulundu.

‘’Bir Yıl Sonrasını Düşünüyorsan Pirinç Ekeceksin, On Yıl Sonrasını Düşünüyorsan Ağaç Dikeceksin, Yüz Yıl Sonrasını Düşünüyorsan İnsan Yetiştireceksin´´sözüyle şehrimizin eğitim konusuna vermesi gerektiği ve verdiği öneme değinen Vali Sayın Erdal Ata;’’ Eğitimin uzun vadede sonuç alınacak bir yatırım olduğunu belirten Vali Ata bizler şimdi eğitim konusunda bir şeyler yaparsak, gelecek nesillere yatırım yapmış oluruz dedi. Gaziantep Valiliği olarak geçtiğimiz yıl inşaatını tamamladığımız 104 okul, 2161 adet derslik hazır durumda. Bu yıl hizmete açacağız. Aynı zamanda Gaziantep Valiliği kaynaklarıyla çalışmalarını devam ettirdiğimiz 60 okul inşaatı projelerimiz daha var. Bu okullar yüksek kapasiteli, depreme karşı dayanıklı olacaktır. Gaziantepli hayırsever İşadamlarının da okul yaptırma talepleri mevcut. Bizler bu alanda çalışmalarımıza devam edeceğiz, Gaziantep yılda 50.000 kişi artan nüfusunu destekleyecek tedbirler alacağız. Tabi eğitim için fiziki şartların yanı sıra öğretmen kalitesi çok önemli.’’ dedi.

Eğitim için fiziki şartlar önemli olduğu kadar öğrenci, aile ve öğretmeninde eğitimi tamamlayıcı bir konu olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak;’’ Eğitimde fiziki yapının değişimi ve iyileştirilmesi önemli ama zihinlerin de değişmesi gerekiyor. Şehrimiz için, özelliklede eğitim için yaptığınız başarılı çalışmaları sivil toplu örgütü olarak takip ediyoruz. Şehrimiz için çok yararlı olan bu projelere STK olarak her zaman desteklemeye geçmişte olduğu gibi şimdi de hazırız.’’ dedi.

Görüşmede şehrimizin ekonomisi üzerine değerlendirmeler de yapıldı. Sayın Erdal Ata Yönetim Kurulumuzdan Gaziantep iş piyasası hakkında da bilgiler aldı. Ocak ayında 30,6’lık, Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir artışla ihracattaki başarımızın devam ettiği vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanımız; piyasa dinamikleri rahat değil ama yinede iyiye gidiyoruz. ‘’dedi.

Görüşme, Yönetim Kurulu Başkanımızın; derneğimizin eğitim ve çevre fonu görselini temsil eden özel plaketi; eğitime katkılarından dolayı Sayın Valimiz Erdal Ata’ya takdim etmesiyle sona erdi.