24 Kasım 1928 ‘de Başöğretmenlik unvanını alan Mustafa Kemal Atatürk; ülkemizin çağdaş ileri bir ulus olması için eğitimin yaygınlaşmasına ve eğitime her daim önem verilmesine inanan liderdi. Başöğretmen Mustafa Kemal sadece güçlü orduyla, savaşla ülkemizi kurtarmamış, ilime, kültüre ve sanata da verdiği önemle ülkemizi kurtarıp yeni bir Türkiye kurmuştur.

Eğitim bir milletin bağımsız, bilinçli, uygar bir toplum olabilmesindeki en önemli etkendir. ’’Öğretmenler!… Cumhuriyet fikren ilmen fennen bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.’’ Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden de anlaşıldığı üzere bir ulusun güçlü olabilmesi gelecek nesillere bağlıdır. Gelecek nesillerimizi de yetiştiren öğretmenlerimize bu alanda birçok sorumluluk düşmektedir. Öğretmenlerimiz bilgileriyle donanımlarıyla çocuklarımız, gençlerimizi yetiştirirken aslında ülkemize, toplumumuza yön vermiş olmaktadırlar.

Toplum ve birey olarak bizlere düşen görevde; öğretmenlerimize gerçekten hak ettikleri değeri ve önemi vermektir. Sayın öğretmenlerimizi sadece 24 Kasım da değil yılın her günü hatırlamayız.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yarınlara hazırlayan öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlarım.

Saygılarımla,
Taner ÖZDURAK
Yönetim Kurulu Başkanı