27 yıldır aktif olarak faaliyet gösteren GAGİAD, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebi ile etkinliklerine online yayınlar yaparak devam ediyor. Derneğin sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınına konuk olan Ünlü Şef Doğa Çitçi, izleyicilere uygulamalı olarak Yalancı Öz Çorbası nasıl yapılacağını anlattı.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Kadınlar Kurulu, Gaziantep’in Ünlü Şeflerinden Doğa Çitçi’yi sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayın ile Gaziantep Mutfağının sevilen yemeklerinden ‘’Yalancı Öz Çorba’’ tarifi ve yapımı ile konuk etti.

Yayında Gaziantep Mutfağının eşsiz lezzetlerinden biri olan Yalancı Öz çorbası tarifi veren Şef Doğa Çitçi; “Bugün burada Gaziantep Genç İşadamları Derneği takipçileriyle evimizde güzel bir zaman geçirdik. Hem yapımı pratik, hem lezzetli, hem de Gastronomi kenti Gaziantep’in geleneksel çorbası olan Yalancı Öz Çorbası’nın eminim ramazan sofralarına çok yakışacaktır” dedi.

GAGİAD 14. Dönem Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan; “Covid-19’un yaratmış olduğu etkilerden dolayı dernek olarak birçok faaliyetimizi interaktif olarak sürdürmekteyiz. Gaziantep mutfağının kıymetini, önemini, lezzetini tartışmak mümkün değildir. Ramazan hazırlıklarının başladığı günlerdeyiz.  Evlerimizde olduğumuz bu süreçte, iftar sofralarımızı süsleyecek yöresel bir çorba olan Yalancı Öz Çorbasını Şefimiz Doğa Çitçi sayesinde evlerimizde deneyimlemiş olacağız. Hayat evde de çok güzel. Evde kalın, sağlıklı kalın” şeklinde konuştu.