Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Akcan yayınladığı mesajında ‘’30 Ağustos yüce ulusumuzun varlığını korumak ve bağımsızlığına kavuşmak amacıyla başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlandığı günün  yıl dönümüdür. Türk milleti bu dönemde içinde bulunduğu zorluk ve imkansızlıklara rağmen, düşmana boyun eğmeyi ve bağımsızlığından vazgeçmeyi kabul etmeyerek kahramanlık destanı yazmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde azim ve kararlılık ile sürdürdüğü Kurtuluş Savaşı’nı  30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle taçlandırmıştır.

Bağımsızlık ve İstiklal mücadelemizde elbetteki  kadınlarımızın katkısı yadsınamaz. Onlar ki tarlada çalışıp, askerimize sırtlarında ve kağnılarla caphane yetiştirmiştir. Silah kuşanıp düşmanlara karşı savaşarak canını vermekten korkmayan Gördesli Makbule Hanım, güney cephesinde bir gönüllüler müfrezesini komuta eden ve şehit düşen  Tayyar Rahmiye Hanım,  bizzat silahlı mücadelede yer alarak üsteğmenlik rütbesine erişen Kara Fatma Lakabı ile anılan Fatma Seher Erden ve  ismini sayamadığımız nice kahraman Türk kadınımız bu şanlı zaferin kazanılmasında yer almıştır. Atalarımızın mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan bu aziz vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba bizlere  ve gelecek nesillere ışık tutacak en önemli yol göstericidir.

Bu vesileyle, başta bu zaferi bizlere armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; kadın-erkek,genç-yaşlı demeden kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.’’dedi.