Gaziantep Genç İşadamları Derneği Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 102.yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan, yayınladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluşuna giden yolda en anlamlı adımı olan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 102.Yıl dönümünü kutluyoruz. Bugüne anlam katan gençlerimizin bilim, spor ve sanat alanındaki başarılara sahip olması, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük temennimizdir. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu vatan topraklarını korumak için yaptığı fedakârlıkları göz önünde bulundurarak bu mirasa sahip çıkmamız gerekmektedir. Bizler vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen kadın, erkek, çocuk demeden kahramanlık destanı yazan bir milletin torunlarıyız. Dünyada bilgiye erişmenin daha kolay ve teknolojinin bu kadar geliştiği günümüzde, elde edilecek donanımla, bilimin ışığında emin adımlarla ilerleyeceğine inancımız tamdır. Bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktayız. Kurucumuz Ulu Önder Atatürk "Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız "demiştir.

Akcan; “Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum” dedi.