GAGİAD dernek merkezinde gerçekleşen etkinlikte; Ergenlik dönemi özellikleri, ergenlik çağındaki çocuklarla sağlıklı iletişim kurabilmek adına izlenebilecek yollar ve yaşanılabilecek olası problemlere karşı aileleri güçlendirecek yöntemler gibi konu başlıkları ele alındı.

Pedagog Sezen Bulut; ‘’ Ergenlik dönemi, çocukluk ile yetişkinlik arasına sıkışmış, bolca komplike, biraz zorlu, inişli-çıkışlı, bitmeyecek sanılan ama biten, anormal sanılan ama normal, akıllı bir yetişkinlik için en gerekli olan dönemdir. Mizacın kişiliğe dönüştüğü bu dönemde hem psikolojik hem de fizyolojik değişim gençlerde duygu değişimine aile ile çatışmaya yönelik davranışlar sergilemeye neden olmaktadır. Ergenlik dönemindeki bir bireyin çatışma yaşaması normal kabul edilmedir. Çatışmayan bir ergen “kendisine sunulmuş kimliği” yani hazır sunulanı olduğu gibi benimseyen, alternatif denemeyen, ,düşünmeyen bir ergen demektir ki bu sağlıklı değildir ve gelişimi engeller. Aile olarak bizler; Bu dönemde onların huzurlu olmasını sağlamalı, korku ve yasaklarla değil sevgiye dayalı bir ilişki inşa etmeli, uzun vadeye yayılmış kuvvetli bir bağ oluşturmalıyız.’’ dedi.

Gerçekleşen Psikoeğitim etkinliği, GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel’in Sezen Akınal Bulut’a  GAGİAD Ormanında adına  dikilen 27 adet fidan sertifikası takdimi ile sona erdi.