GAGİAD Kadınlar Kurulunun düzenlemiş olduğu kahvaltı etkinliğine Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, GAGİAD Geçmiş Dönem Başkanları ve kadın üyeler katıldı. Kahvaltı sonrasında gerçekleşen  “Küllerinde Doğan Kadınlar” söyleşisinde Psikolog-Eğitimci Pervin Ahmedova üyelere kadın çalışmaları ve toplumsal cinsiyet hakkında bilgi verdi.

Etkinlikte konuşan GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel; “ Bu anlamlı günde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde, birçok Avrupa ülkesinden önce temel hak ve özgürlüklere kavuşmuş olan biz Türk kadınlarının bu avantajı toplumumuza ne kadar yansıtabildiğimizi, ekonomik hayatta ne kadar var olabildiğimizi, eşitlik ve üretime katkı konusunda ne kadar etkili olabildiğimizi hep birlikte düşünmeli ve hak ettiğimiz yere gelebilmek için daha çok çaba sarf etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak,bugün ülkelerin gerek ulusal, gerek uluslararası bazda kadına karşı cinsiyet ayrımının kadına yönelik şiddetin önlenmesi için ciddi çalışmalar yapmakta olduğunu söyleyerek, “Bu çalışmalara Türkiye olarak bizler de katılıyor ve katkı sağlıyoruz. Ulusal bazda ki icraatlarımızla bu çalışmaları içselleştirerek uygulamaya geçiriyoruz. Kadın hakları mücadelemiz kadın erkek eşitliğinin yanında, çağdaş uygarlıkla bütünleşme girişimlerini de güçlendiriyor. Kadınların toplumsal yaşamda hak ettiği saygınlığa ulaşması dileğiyle yaşamın her alanında emek harcayan, çalışan, eğiten, yetiştiren yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren vefakâr kadınlarımızın bu özel gününü tekrar en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Pervin Ahmedova; tarihin en eski coğrafyasından günümüze kadar içimizde ki kadınların keşfetmenin, farkındalığını kavramanın, gelişmeleri algılamanın, sezgileri kullanmanın önemini vurguladı. “Kadın değişirse dünya değişir” sloganıyla başlayan etkinlik takdim edilen ödül ve plaketlerle son buldu.