El Becerileri İşe Dönüşsün Kadın Girişimcilik Eğitimi

Gaziantep Kadınlar Kurulu Kadın İstihdamına Öncülük Ediyor

Gaziantep kadınlar kurulu Sodes iş birliği ile ‘’El Becerileri İşe Dönüşsün Projesi’’ni gerçekleştirerek 17 kursiyere iş planı eğitimi sağladı ve kurs bitiminde başarılı olan 2 kursiyere iş yeri açma desteği vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Evlerinde becerilerini sergileyen, el emeği göznuru işler yapmak için çaba sarf eden kadınlar Gagiad’la tüm bu işleri doğru ham madde doğru yer ve doğru zamanda yapmayı öğrendiler.

Danışmanımız Nuri Kayanın girişimcilik, pazar araştırması, pazarlama, üretim planı, finansal plan gibi pek çok önemli konuda toplam 60 saatlik eğitimi sonunda gerçekleşen sınav ile başarılı olan ilk 2 kişiye iş yeri açma desteği verildi. Kursiyerler arasında seçim yapmakta zorlanan hocamız ve Gagiad kadınlar kurulu tüm bu süreçlerde kursiyerlerin yanında oldu.

Sertifikalarını kurs hocaları ve kadınlar kurulu üyelerinin ellerinden alan kursiyerler katılmış oldukları bu kursu bir şans olarak değerlendirdi ve Gagiad’a teşekkürlerini bildirdiler.

Kurs bitiminde iş yerlerini açacak olan 2 kursiyerin iş yeri arama, satın alma, tanıtım gibi konularda desteklemeye devam eden kadınlar kurlu artık işyeri sahibi olan hanımlara ziyarette bulundular.