GAGİAD, düzenlediği konferanslar, toplantılar ile üyelerini ve Gaziantepli girişimcileri bilgilendiren, hazırladığı raporlar ve yürüttüğü çeşitli girişimler ile Gaziantep’in ve Türkiye’nin sorunlarının her zaman en yakın takipçisi olan, Gaziantep ve Türkiye genelindeki GİAD’lar arasında ekonomik ve sosyal alanda faaliyet gösteren bir dernektir.

17 Haziran 1993 tarihinde 44 kurucu üye ile kurulan, Eylül 2020 itibariyle üye sayısı 288’e ulaşan ve üye sayısı her geçen gün artan GAGİAD, belirlediği hedefler ve dernek tüzüğü çerçevesinde çalışmalarını aktif biçimde sürdürmektedir.

Dünya üzerinde yaşanan hızlı ekonomik ve teknolojik gelişmeler süreci içinde yerimizi alabilmemiz için, yeniliklerin yakından takip edilmesi ve dünya ülkeleriyle uyum içinde hareket edilmesi zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir.

Kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla üyelerine ve Gaziantep’e kaliteli hizmetler sunmayı kendine ilke edinen GAGİAD, hep ilklerle anılmaktadır.

GAGİAD, Türkiye’deki GİAD’lar içerisinde TS EN ISO 9001:2000 Kalite Güvence Belgesini ilk alan, benzer kuruluşlar arasında “Kadınlar Kurulu”nu ilk kuran, 1997 yılında Gaziantep’e yeşil alan kazandırmak üzere 123.300 metre kare alan üzerine GAGİAD ormanı kuran, eğitim olanaklarını iyileştirmek üzere ilimizde çeşitli eğitim kurumlarına bilgisayar, laboratuar desteği sağlamak gibi, pek çok ilki gerçekleştirmiştir.

Türkiye’deki ilk bölgesel bütünleşmeyi 01 Eylül 2003 tarihinde kurucu başkanı olduğu Gaziantep merkezli GİAF’ı (Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu) kurarak Güney ve Güneydoğu bölgesinde gerçekleştiren GAGİAD; bu ilklere, 2002 yılı Haziran ayında 45 GİAD’lı, 5 federasyonlu ve 5000’e yakın üyesi bulunan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) başkanlığını Gaziantep’e taşıyarak, bir yenisini daha eklemiştir.

Gaziantep’in tanıtımı için her türlü aktiviteye öncülük eden GAGİAD, tüm bu hizmetlerini her biri kendi alanında profesyonelce çalışan 4 alt komisyonla gerçekleştirmektedir. Ayrıca Kadınlar Kurulu’nun da kendi çalışma komisyonları TS EN ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sistemi sayesinde faaliyetlerini daha dinamik ve organize hale getiren GAGİAD, Türkiye’de kalite anlayışının yerleştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde üzerine düşen gayreti göstermenin haklı gururunu yaşamaya ve yaşatmaya devam edecektir.

ISO 9001-2000

Kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla üyelerine ve Gaziantep’e kaliteli hizmetler sunmayı kendine ilke edinen, hep ilklere imza atmaya çalışan derneğimiz, her geçen gün daha da ileriye yürümenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Dünya üzerinde yaşanan hızlı ekonomik ve teknolojik gelişmeler, bu hızlı değişim süreci içinde yerimizi alabilmemiz için, yeniliklerin yakından takip edilmesi ve dünya ülkeleriyle uyum içinde hareket edilmesi zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir.

Bu kapsamda, hızla küreselleşen dünya üzerinde Türkiye’nin hak ettiği yeri alması için, üzerine düşen görevleri yerine getirme gayreti içinde olan ve her türlü gelişmeyi ve yeniliği yakından takip eden GAGİAD, Türkiye’deki benzer kuruluşlar arasında ISO-9001-2000 Kalite Güvence Belgesi alan ilk ve tek kuruluş unvanını kazanarak bir ilke daha imza atmıştır.

ISO-9001-2000 Kalite Güvence Sistemi sayesinde faaliyetlerini daha dinamik ve organize hale getiren GAGİAD, Türkiye’de kalite anlayışının yerleştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde üzerine düşen gayreti göstermenin haklı gurunu taşımaktadır.