30 yıl önce, 44 kurucu üye tarafından “GELECEĞE GÜVENLE, OMUZ OMUZA YÜRÜYORUZ” prensibiyle atılan tohumla yeşeren derneğimiz, bugün 340 üyesiyle, çeyrek asırlık bir çınara dönüştü…

Bildiğiniz üzere, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerini, etkinliğini ve sürdürülebilirliğini sağlayan en önemli etken hiç kuşku yok ki, kurumsal itibarıdır. Biz geçen 30 yıl boyunca değerlerimize sıkı sıkıya sarıldık. Kurumsal itibarımızı korumak, bize marka dernek olma başarısını beraberinde getirdi. Tecrübe ile yeniliği birleştirerek rotamızda emin adımlarla ilerledik. Birbirimize güvenip, omuz omuza vererek çalıştığımızda, şehrimiz ve hemşerilerimiz için en iyisini nasıl yaparız düşüncesiyle faaliyetlerimizle gücümüzü ve kalitemizi kendimize ve Gaziantep’e defalarca kez kanıtladık. Kuruluşumuzdan bugüne, ilklere imza atmanın ve GAGİAD kalitesinde ekonomik, sosyal, kültürel hizmet sunmanın kıvancını yaşıyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de çalışmalarımızın ve kurumsal duruşumuzun sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda büyük bir titizlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 15.Dönem de de yeni hedefler ortaya koyarken; geçmişimizden güç alarak, Gaziantep için en iyisi fikriyle yürüyeceğimiz yolda büyük bir heyecan duyuyoruz.

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği olarak amacımız; ülkemizin, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için zengin fikirler üretip, birlik ve beraberliğimizi korumak ve bulunduğumuz şehirden yola çıkarak ülkemize fayda sağlayabilmek… Bu yüzden derneğimiz her geçen gün yenileniyor, hem ülkemize, hem şehrimize, hem de insanlığa hizmet etmeye devam ediyor.

Bizler, her zaman şehrimizin eğitim, spor, kültür, sanat ve ekonomi alanlarına titizlikle yaklaştık. Yeni dönemimizde de amacımız, özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı öğrenmekten keyif alan, dünyayla bütünleşmiş, öz güveni yüksek, merak eden, çevre bilinci gelişmiş, sosyal donanımları yüksek bireyler olarak yetiştirmek, önce iyi birer insan olarak topluma kazandırmaktır. Bu doğrultuda; çeşitli kurumlarla iş birliği yaparak çalışmalarımızı destekleyecek, projelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız.

GAGİAD, yenilikleri benimsedikçe, kurumsallaştıkça ve üyeleri birbirleriyle kenetlendikçe güçlenir, gücünü arttırır. Derneğimizin aynı zamanda bir okul olduğunun bilincinde olup, yönetim kurulu ve komisyonlar olarak sorumluluklarımızın farkında çalışmalar yapacağız.

Bu vesileyle geçtiğimiz 30 yıl içinde farklı zamanlarda farklı görevler alarak özveriyle çalışan ve güzel işlere imza atan Önceki Dönem Başkanlarımıza, Yönetim Kurullarımıza, Komisyon Üyelerimize ve derneğimizi her daim en iyi şekilde temsil eden üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Hiç şüphesiz, üyelerimizin ve şehrimizin bizlere vereceği katkılar ile güçlenip yolumuza devam edeceğiz.

Yeni dönemimizin hepimize hayırlı olmasını temenni eder, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Yiğitcan KONUKOĞLU
GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı