GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Aylin Burnukara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Kadınlar Kurulu Başkanı Aylin Burnukara;

‘’Kadın ve Erkek arasında adalet, karşılıklı sevgi, saygı, empati, aile ve Kadınlarımızın topluma kazandırılması, kavramlarının önemini vurguladı.’’

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel;

’’ Başarılı Bir Gelecek Ancak Fırsat Eşitliğini Daha Da Güçlendirerek Olur’’

Kadınlarımızın toplumda daha aktif ve daha başarılı olmalarını sağlamak için sosyal haklar, eğitim-gelişim gibi konuların önemini daha fazla vurgulamamız gerekmektedir. Tüm Kadınların toplumda ve hayatın her alanında ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel gibi birçok konuda etkileri vardır. Ama her şeyden önemlisi anne olarak da son derece önemli bir rolleri vardır. Unutmamak gerekir ki başarılı toplumlar; iyi eğitim almış, huzur ve güven içerisinde yetişmiş donanımlı bireylerden oluşur. Nüfusumuzun %50’si Kadınlardan oluşmaktadır ve Kadınlarımız gün geçtikçe birçok alanda daha fazla etkin ve etkili olmaya başlamıştır. Özellikle de siyasal ve ekonomik anlamda etkin ve etkili olmaları toplumsal açıdan gelişim için önemli bir unsurdur. Başarılı bir gelecek ancak fırsat eşitliğini daha da güçlendirerek olur. Bu bağlamda ülkemizin her alanda gelişimi için Kadını ve Erkeği ile el ele güçlü bir şekilde hedeflerimize yürümeliyiz.

Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, tüm Kadınlarımıza mutlu, huzurlu ve başarılı bir gelecek dilerim.’’dedi.

GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Aylin Burnukara;

‘’Kadınlarımız için atılan her küçük adım gelecekte büyük başarılarla sonuçlanacaktır.’’

8 MART, Dünya Kadınlarının yüzyıldır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin dile getirildiği, güncel taleplerinin ifade edildiği ve yalnız olmadıklarının vurgulandığı bir gün olarak kutlanmaktadır. Türkiye gibi aydınlık hedefleri olan daha da önemlisi yeterli insan kaynağına sahip bir ülkenin sorunlarını çözebilmesi için kadın nüfusunun eğitilmesi, bilinçlendirilmesi, işgücüne katılımının sağlanması ve sosyal hayatta hak ettikleri yerin verilmesi çözümde sağlam ve akılcı bir başlangıç olacaktır. Sağlıklı nesiller yetiştirmek, o nesilleri yetiştirecek olan Kadınlarımızın eğitimli, sağlıklı ve sosyal yaşamda içinde aktif insanlar olmalıdır ki geleceğimiz umutlu ve bilinçli olsun.

Bizler sivil toplum kuruluşu olarak Kadınların eğitim imkanlarını artırılması ve ekonomik yaşamdaki etkinliklerini güçlendirerek, birçok alandaki konumlarını aktifleştirilmesi için proje ve çalışmalar yürütmekteyiz. Özelliklede Kadınlarımız ve kız çocuklarımız için attığımız her küçük adımın gelecekte büyük başarılarla sonuçlanacağına inandık ve bu bilinçle çalışmalarımıza devam ettik ve ediyoruz.

Tüm dünyanın, Kadının bilgeliğinden ve birleştiriciliğinden yararlanması dileğiyle….’’dedi.