GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel: “Toplumun en önemli yapı taşı olan kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyor, kadının toplumumuzdaki yerinin hızla artmasını temenni ediyorum.”
GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel: “Cefakar ve çalışkan Türk kadınının her platformda temsil edilmesi ve toplumumuzda fark yaratan kadınlarımızın artması bu özel günde en büyük temennimizdir.”
GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.
Yayınladığı mesajda kadının toplumdaki yerinin önemine dikkat çeken GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel sözlerine şöyle devam etti: “Nüfusumuzun yaklaşık yarısını, toplumun en önemli yapı taşını oluşturan, geleceğimizi emanet ettiğimiz, ellerinin değdiği her işte olumlu bir etki bırakan kadınlarımızın kadınlar gününü canı gönülden kutluyor; iş hayatında, sosyal hayatta, siyasette, insan unsurunun olduğu her yerde kadınlarımızın daha aktif bir rol almasını diliyorum. Bu vesile ile kadınlarımızı özellikle genç kadınlarımızı iş hayatında daha da aktif bir biçimde görmek istediğimizi, kadın haklarının yasallaştırılmasında dünyada öncülük etmiş bir ülkenin vatandaşı olarak kadınların ve erkeklerin eşit şekilde temsil edildikleri günleri dört gözle beklediğimizi belirtmek istiyorum.”
GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel ise: “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önce “Daha emin ve doğru adımlarla yürüyeceğimiz bir yol vardır: Türk kadınını çalışmalarımıza ortak kılmaktır.” sözleri ile ifade ettiği gibi cefakar ve çalışkan Türk kadınının her platformda temsil edilmesi, ülkesinin kalkınması için çaba sarf etmesi gerekmektedir. Bu çaba evde vatan için evlat yetiştirmekten devlet kurumlarında çalışmaya, kendi işini yapmaya kadar geniş bir yelpazede tezahür edebilir. Önemli ve esas olan kadınlarımızın kapasitesinin ve gücünün farkında olarak ülkemizin geleceği için erkeklerimiz ile birlikte eşit koşullarda çalışmasıdır. Toplumumuzun her alanında yer alan ve fark yaratan kadınlarımızın sayısının hızla artmasını diliyor, daha güzel yarınlar için hayatımızda kadınların daha aktif rol oynadığı bir gelecek ümit ediyor, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.” Dedi.