Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, 15 Temmuz Darbe Girişimiyle İlgili “Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz ve bu günü güçlü adımlarla hep birlikte göstereceğiz” dedi.
GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora TEZEL açıklamasında: “15 Temmuz 2016 gecesi milletimiz ve devletimiz, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız geleceğine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur.
15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyor; gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle, rahmet ve şükranla anacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye ve ülkemize dört elle sarılmaya devam edeceğiz. Aydınlık yarınlar bizlerindir, yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim.
Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve demokratik düzene karşı yapılan girişimleri hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurgulamak isteriz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız.
Ülkemizin ve milletimizin bir daha böyle acılar yaşamaması tüm kalbimizle diliyor; genç işadamları olarak bize düşen en büyük görevin daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama ve ülkemizin refah seviyesinin arttırmak olduğu bilinci ile ülkemiz için daha da güzel yarınlar diliyoruz.”dedi.