Gaziantep Genç İşadamları Derneği GAGİAD eğitim konusunda 17 okula yaptığı yardımların ardından okul müdürlerine katılımlarından dolayı sertifika verdi.
GAGİAD binasında yapılan sertifika törenine Gaziantep Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, GAGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Törene katılan Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, eğitime destek seferberliğinde Gaziantep´in bütün kampanyalara önemli destekte bulunduğunu belirterek, “Valimiz Erdal Ata hizmete başladığında eğitimdeki fiziki noksanlıkları ortadan kaldırmak için bir tür seferberlik ilan etti. Ama öyle bir seferberlik ilan etti ki uygulaması çok hızlı ilerledi. Toplum bu kampanyalara hemen sahip çıktı. Gururla söyleyebilirim ki hayırseverlere arsa bulamıyoruz. Geçmişte eğitim planlaması yapılmadan oluşan bir büyüme sıkıntılara yol açtı. Şuanda arsa sıkıntısı çekiyoruz. 15´e yakın hayırseverimiz arsa bekliyor. Bu arada belediyelerimizi seferber ettik. Fiziki anlamda sorunların çözüleceğine inanıyorum çünkü Gaziantep olaya sahip çıktı. Bugün GAGİAD´lı iş adamlarımızın bu küçük gibi görünen ama aslında küçük olmayan bu yardımlarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ise GAGİAD´ın eğitime yaptığı bu anlamlı katkıdan dolayı teşekkür etti.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, eğitime yaptıkları destekleri sıralayarak, “Bugün GAGİAD olarak 11 okulumuza ayakkabı yardımı, 2 okulumuza konferans salonu ve okul eksikliklerimizin giderilmesi yönünde yardımlarımız oldu. Daha önce başlatmış olduğumuz ´Okul Öncesi Değişen Hayatlar Projesi´ kapsamında 86 olan okul sayımızın 90´a çıkması 4 okulumuzun da ana sınıfının yeniden yapılandırılmasını dolayısıyla bu programı düzenledik. Eğitim hepimizin sorunu, sadece şehrimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarımızın çalışmasıyla eğitim sorunumuzun çözülemeyeceği aşikardır. Buradaki soruna hep birlikte elimizi taşın altına sokarak çalışmamız gerekiyor. Gaziantep´in eğitimle çözülecek problemleri,Gaziantep´i 2023´e ve daha ilerisine taşıyacaktır. Bu sadece Gaziantep için geçerli değildir. Tüm Türkiye için geçerlidir. Her ortamda söylediğimiz gibi en büyük değerimiz girişimcimizdir. Ekonomik herhangi bir yer alı ve yer üstü zenginliğimiz olmaması dolayısıyla insanımıza yatırım yapmamız gerekiyor. Bir yılda verim alacaksak pirinç ekeceğiz, on yılda verim alacaksak ağaç dikeceğiz. Ama biz yüz yılda verim alacağımız için insana yatırım yapmayı daha değerli ve daha önemli buluyoruz” diye konuştu.
GAGİAD olarak yardımların sadece bu dönemde değil geçmiş dönemlerde de yapıldığını ifade ederek, “Kurulduğu günden bu yana Gaziantep´in sosyal ve ekonomik sorunlarına çözüm üretmek için yaptığı çalışmalar çerçevesindedir. Ayakkabı yardımımız uzun süredir devam ediyor. Her yıl yeniliyoruz.
Sınıf tadilat projelerimiz de aynı şekilde devam ediyor. Bizim bütün üyelerimiz eğitim dediğimiz zaman gayet gönüllü bir şekilde neresinden nasıl bir şekilde faydalı olabiliriz diye el birliğiyle ciddi katkılar sağlıyorlar. Bundan sonra da aynı katkıları sağlayacaklarından eminiz” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Vali Yardımcısı Özdemir, Milli eğitim Müdürü Serin ve GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ve GAGİAD üyeleri yapılan yardımlar sırasında sağladıkları koordinasyon ve desteklerinden dolayı okul müdürlerine sertifikalarını verdi.