Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Koçer, yayınladığı mesajında; Türk milletinin tarihin her aşamasında özgürlüğüne ve ülkesine sahip çıkma iradesini gerekli duyulan her dönemde tüm dünyaya haykırdığını söyledi.

15 Temmuz’un de bu anlamda demokrasi sevdası ve milli birlik ruhunun bir kez daha ispatlandığı bir tarih olduğunu aktaran Koçer, “Ülkemizin toplumun hemen her kesimiyle cumhuriyetimizi, demokrasimizi savunduğu 15 Temmuz, birlik ve beraberliğin gücünü bir kez daha derinden gösteren bir tarih olarak tarihimizde yer almıştır. Bizler de bu önemli dönüm noktasını her fırsatta gündemde tutarak, geleceğimiz olan genç ve çocuklarda vatan, demokrasi, özgürlük hislerini güçlendirmeliyiz.” dedi.

15 Temmuz tarihinde 7’den 70’e halkın tüm kesimleriyle hiç düşünmeden canını yok sayarak demokrasiyi savunmaya geçtiğini, başka hiçbir iradeyi kabul etmeyeceklerini ilan ettiğini belirten Koçer, şöyle konuştu:

“15 Temmuz'u hiç unutmadık, unutturmayacağız. İş dünyasının temsilcileri olarak o günkü kararlılığımızla ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkarken, Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Artık hepimiz bireysel hayatlarımız, bireysel kariyerlerimiz, bireysel huzur ve mutluluğumuz kadar memleketimizin geleceğini, huzurunu ve mutluluğunu da düşünmeli, ortak geleceği kurmalıyız. Bunun için de başta şiddet olmak üzere her türlü ayrımcılıktan, nefret söyleminden uzak durma sorumluluğuyla hareket etmeli, özgürlükleri bütüncül olarak savunmalı, ortak hayaller ve ortak umutlar etrafında uzlaşıyı, birlikteliği farklılıklarımızla inşa etmeliyiz.

 Kurulduğu günden bu yana ülkesine ve kentine değer katmak üzere çalışan GAGİAD ailesi olarak bizler de bu anlamda sorumluluk almaktan geri durmadık, durmayacağız. Tüm bu duygu ve düşünceler ile demokrasi mücadelemizin yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığımız uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.’’ şeklinde konuştu.