Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Koçer, mesajında, milletin özgürlük ve bağımsızlık direnişinin ilk adımlarının atıldığı Çanakkale Savaşı’nın ülke tarihinin önemli bir mihenk taşı olduğunu aktardı.

Çanakkale Zaferi’nin bu topraklarda yaşayan herkes için bir gurur kaynağı olduğunu dile getiren Koçer, şöyle devam etti:

“Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancıyla verdiği mücadele insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu destan yazılırken Türk milleti hangi şart altında olursa olsun, hürriyet ve istiklali için neler yapabileceğini en açık bir şekilde tüm dünyaya göstermiştir. Bu eşsiz destanı yazan atalarımız Anadolu Coğrafyasını sonsuza dek Türk vatanı kılmıştır. Bugün bizlere düşen görev, her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış ve bizlere emanet edilmiş bu topraklara, aynı bilinçle sahip çıkmak ve bizden sonrakilere vatan sevgimizi devretmektir. Unutmamalıyız ki geçmişte atalarımız Çanakkale’de milletine ve vatanına nasıl sahip çıktıysa bizler de bugün aynı şekilde her tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktayız. Bu anlamda aynı birlik ve beraberlik ruhuyla dün cephede savaşan atalarımızın yerini bugün deprem bölgelerinde bizler alacağım. Hepimiz gücümüzü birleştirip depremzedelere yönelik var gücümüzle yaraları saracağız.”

Çanakkale Zaferinin, sadece geçmişin gurur kaynağı olarak hatıra değil, geleceği de aydınlatan bir fener olduğunu belirten Koçer, “İşte bu yüzden 18 Mart tarihi, büyük bedeller ödeyerek elde ettiğimiz vatanımıza sahip çıkıp, irademizin tazelendiği ve güçlendiği günü ifade eder. Bu büyük zaferin 108. yıl dönümünde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” diye konuştu.