Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 


Yayınladığı mesajında öğretmenlerin, güçlü, gelişmiş ve aydınlık bir ulusu inşa eden temel taşlardan biri olduğunu dile getiren Cihan Koçer; “Tüm dünya ile ülkemizi de etkisi altına alan Covit-19 pandemisi, pek çok alanda olduğu gibi eğitimi de derinden etkiledi. Çocuklarımız bu sene öğretmenlerinden uzak, okuluna ve öğretmenlerine hasret bir şekilde bu kıymetli günü kutlayacaktır. Bu zorlu süreçte dahi gerek uzaktan online eğitimlerle, gerekse yüzyüze eğitim vererek öğretmenlerimiz her zaman görevlerini layıkıyla icra ederek özveriyle çalışmışlardır. Çocuklarımızın yetişmesinde her türlü fedakârlığı gösteren değerli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.
Yaşantımızda ailemizden sonra bizleri yetiştiren, yolumuzu aydınlatarak geleceğe hazırlayan en önemli kişiler şüphesiz öğretmenlerimizdir. Bir milletin muasır medeniyetler düzeyine erişebilmesi; öğretmenlerimizin mesleklerinin bu ulvi ve kutsal amacını farkındalığında olup;  bilinçli, sorgulayan, araştıran ve ülkesine yararlı bireyler yetiştirmesinden geçmektedir.


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenin önemini vurgularken, gençliğin toplumun geleceği demek olduğunu ve gelecek nesillerin de öğretmenlerin eseri olacağını belirtmiştir. Bu kapsamda; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere ulaşmalarında başrol üstlenen, milli kültür ve tarihimize bağlı evrensel değerlere açık bireyler olarak yetiştiren emek, sabır ve hoşgörü timsali öğretmenlerimize teşekkürü borç biliriz.


Bu vesileyle; Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin 92. yılında, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü içtenlikle kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.