Dijitalleşmenin önemi, uygulanabilirliği, kurumlara entegre edilmesi ve ülkemizde ki sosyal sorumluluk projeleri konuşuldu.

GAGİAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko’nun konuşmacı olarak katıldığı ”E- Ticaret ve Dijitalleşme” toplantısında bir araya geldi.

BKM olarak vizyonlarının nakitsiz ödemelerde geleceğin deneyimini yaşatmak olduğunu dile getiren Dr. Soner Canko; “Ödeme sistemleri içerisinde; nakit kullanımı gerekmeksizin her türlü ödemeyi veya para transferini sağlayan veya destekleyen bir sistem, platform ve altyapıları oluşturmak, işletmek ve geliştirmek üzerine kurulu bir yapımız var. BKM olarak arzu etiğimiz şey; ödemeleri kolaylaştıran güvenli çözümler ile Türkiye’ye değer katmaktır” dedi.

Sosyal sorumluluk kültürünün bireysel düzeyde gelişmesi yönünde çalışmaları hayata geçirirken, Türkiye’yi dijital bağış kavramıyla tanıştırdıklarını söyleyen Canko; “BKM Express’in başında bankacı edasıyla çalışırken, e-ticaret şirketleri sayesinde ‘internet girişimciliğini’ öğrendik. Tam okuduk, araştırdık, anladık derken bu kez 2014 yılında 2 genç girişimci misafirim olup ‘sosyal girişimciyiz’ deyince yeni bir ufuk açıldı önümüzde. O zamandan bu zamana BKM olarak hem şirket içinde hem de Türkiye çapında dijital bağış bilincinin güçlenmesini sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Bu kapsamda E-bağış kavramını Türkiye ile tanıştırdıktan sonra dijital cüzdan BKM Express aracılığıyla toplamda 176.000 dijital bağış işlemi sonucunda elde edilen 3,5 milyon TL tutar, çeşitli STK’lara ve vakıflara aktarıldı. Biz bağış yapmanın, paylaşmanın daha adil ve farkında bir toplumun anahtarlarından bir tanesi olduğuna inanıyoruz. Amacımız gelecek günlere ışık tutup toplumu ileriye taşıyabilmek ”şeklinde konuştu.

Söyleşi, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel tarafından GAGİAD Ormanında Dr. Soner Canko adına dikilen 27 fidan sertifikası ve hediye takdimi ile sona erdi.