‘’Ülkemize sahip çıkmalı, istihdam sağlamaya ve yatırım yapmaya devam etmeliyiz’’ 

GAGİAD Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri,Kadınlar Kurulu Üyeleri ve GAGİAD üyeleri GSO Yönetim Kurulu Başkanı ve GAGİAD Kurucu Başkanı Adil Konukoğlu ile toplantıda bir araya geldi. Dernek merkezinde gerçekleşen toplantıda Türkiye ve Gaziantep’e dair gündem değerlendirmeleri görüşüldü.

 GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel; “Bizlere, genç iş adamları olarak ülkemizin ve şehrimizin kalkınması konusunda çok önemli görevler düşüyor. Gaziantep bu konuda birbirini destekleyen, üreten ve sürekli çalışan bir şehir. Sanayimizin ve üretimimizin en önemli temsilcisi GSO Yönetim Kurulu Başkanımız ve Kurucu Başkanımız Adil Konukoğlu’nu ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bizler bugün şehrimiz için neler yapabilirizi Sanayi Odası Başkanımızın gündem değerlendirmeleri ve üyelerimizin fikir alışverişi ile irdeleyeceğiz.’’ dedi. 

GSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Gagiad Kurucu Başkanı Adil Konukoğlu, Gagiad Üyelerine gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti; “Gaziantep olarak güçlü bir şehiriz. Bizler Gaziantepliler olarak atalarımızdan gelen vatan sevgisi bilinci ile yetiştirildik. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreci başarı ile birbirimize destek olarak atlatacağız. Bu hususta bizlere düşen görev çalışıp, üretip istihdam sağlamaya devam etmektir. Şehrimize ve ülkemize hizmet etmek en önemli görevlerimiz. Şu an yaşadığımız en büyük sıkıntı piyasalarda nakit baskısıdır. Bu baskı da ödemelerde sıkıntı yaratıyor. Ülkemiz dönemsel olarak bu sıkıntıları yaşıyor. Bunun da en büyük sebebi aslında tasarruf yapılmamasıdır. Ülkemiz tasarruf konusunda rakamsal olarak çok gerilerde. Çin’in tasarruf oranı %54, Avrupa’nın %35,ülkemizin ise %14. Bu veriler doğrultusunda değerlendirme yaptığımızda ekonomimizdeki dalgalanmaların genel sebebini görebiliriz. Artık ekonomi globalleşiyor. Dinamikleri değişen dünya ekonomisinde ülke olarak önlemlerimiz almalıyız. 

Gaziantep Sanayi odası olarak birçok yeni projelerimizi tamamlamak üzereyiz. Özelliklede sanayicilerimize istihdam konusunda destek olmak amacıyla eğitim merkezi kurduk. Bu eğitim merkezlerinde sanayicilerimize kalifiye eleman istihdamı konusunda destek olacağız. Ayakkabı ve terlik sektörü için ihtisas sanayi bölgesi kurulacak. Bunun alt yapısı da hazır durumdadır. 

Bu günlerde bizlere düşen en büyük görev ülkemize dört elle sahip çıkıp, istihdam sağlamaya devam etmek ve istikrarlı bir şekilde yatırımlarımızı sürdürmektir.’