Genç İşadamları Derneği'nin (GAGİAD) 7. geleneksel ödülleri törenle sahiplerine verildi.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Erturhan, açılış konuşmasında, ödül töreninin 2 yılda bir gerçekleştirildiğini belirterek, bu yıl 7.sini düzenlediklerini ifade etti. Amaçlarının, Türkiye'de kendi alanlarında başarı sağlamış, örnek olmuş kişi ve kurumları ödüllendirmek olduğunu söyleyen Erturhan, fark edilmeyen kişi ve kurumların ortaya çıkarılmasının GAGİAD'ın temel felsefesi olduğunu ifade etti. Erturhan, ödüle layık görülen kişi ve kurumlara hizmetlerden dolayı da teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Ödüller çeşitli kategorilerde verildi. Sanat dalında ödüle bestekâr Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça layık görüldü. Ödülünü Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı verdi. Ödül törenine eşi Aysel Yavaşça ile katılan, ünlü bestekâr, Türk musikisinin bin 100 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çekti. Sanatçı Yavaşça, eşi Aysel Yavaşça için yazdığı, ''Ayrılık'' şarkısının hikayesini de katılımcılarla paylaştı. Törende, çevre ödülüne layık görülen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'e de ödülü AK Parti Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu verdi.

Törende, Gaziantep Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Samet Bayrak, eğitim, Güneydoğu Birlik Genel Müdürü Ahmet Adalı Özel GAGİAD, Eski Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz Sosyal Hizmetler, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Levent Elbeyli Sağlık, Airfel Kalem Kumanda adına Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu Ar-Ge, Sanatçı ve yazar Kaya Öztaş Edebiya, Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çoban Endüstri, Bilge Kazaz Kültür, eski milli futbolcu Talat Özkarslı Yaşayan Tarihler ödülüne layık görüldü. (CİHAN)