Çalışma ve İş Kurumu Gaziantep İl Müdürlüğü ve Gaziantep Genç İşadamları Derneği tarafından işbirliği içerisinde düzenlenen Türkiye’de örnek bir proje olan Yönetici Asistanı Yetiştirme Kursu sertifika töreni Gaziantep Genç İşadamları Dernek Merkezinde düzenlendi. Törene Çalışma ve İş Kurumu Gaziantep İl Müdürü Sn. Sıraç Ekin, Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri ve Yönetici Asistanı Eğitimi alan kursiyerler katıldı.
24 katılımcının belgelerini aldığı törende; Çalışma ve İş Kurumu Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin;‘’Bu proje Türkiye’de örnek teşkil eden bir projedir ve Gagiad bu projeye adım atarak hem bayan istihdamına hem de genel anlamda istihdama katkı sağlamıştır. Bu projedeki amaç iş dünyasına nitelikli eleman yetiştirmektir. Eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizi kutluyorum. Eğitimini tamamlayan kursiyerler artık birer kalifiye eleman niteliğinde ve bizler kurum olarak işverenlere bu proje ile nitelikli eleman sunuyoruz.’’dedi.

Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ise; “Türkiye’de bir ilk olan ve istihdama katkı sağlamak amacı ile başlattığımız bu projemizin başarıyla tamamlanmasının ardından bugün sertifika törenindeyiz. Eğitim alan kursiyerlerimizin istihdam edilmesi ve kendi alanlarında istikrarlı çalışmaları bu tarz örnek projelerimizin devamını sağlayacaktır. Unutmamak gerekir ki; Sultan Mehmet’i Fatih Yapan İstanbul’u Feth Etmesi Değil, Hayalleridir. İş hayatında başarılı olmanın tek yolu hedefimizi ve hayallerimizi gerçekleştirme ile sağlanır.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları teslim edildi.