Eğitime verdiği destekle ön plana çıkan ve bu konuda birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), Fakılı Ortaokuluna laboratuvar malzemesi bağışında bulundu.

Eğitim niteliğinin, ülkemizin geleceğini belirlediğine inanan ve eğitim konusunda yaptığı yardımlarla adını sıkça duyuran Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı Fakılı Köyünde bulunan Fakılı Ortaokuluna fen laboratuvar malzemeleri bağışında bulundu. Ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve GAGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Laboratuvarı inceleyen GAGİAD Başkanı Bora Tezel; “Eğitim sürecinde yeterli ve eşit imkânlara sahip olmayan okullara ulaşarak, öğrencilerin eğitim hayatlarındaki ihtiyaçlarını gidermek derneğimiz için çok önem taşımaktadır. İstikbalimiz olan çocuklarımıza yapılan yatırım, en güzel yatırımdır” şeklinde konuştu.

Fakılı Ortaokulu Müdürü Kenan Kartal ise; “Okulumuza yapmış olduğunuz laboratuvar desteği için tüm GAGİAD Ailesine teşekkür ederiz. Umarım desteklerinizle geleceğin bilim adamları yetişir” dedi.

Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.