İş dünyasının etkin kuruluşlarından Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) eğitime yaptığı katkılara bir yenisini daha ekleyerek, ‘Geleceğe Uzanan Küçük Eller Bilişim Teknoloji Sınıfları Projesi’ne start verdi. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, “Okul Öncesi Eğitimle Değişen Hayatlar Projesi” ile başladıkları eğitim seferberliğine ‘Geleceğe Uzanan Küçük Eller Bilişim Teknoloji Sınıfları Projesi’ ile devam edeceklerini söyledi.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, ‘Geleceğe Uzanan Küçük Eller Bilişim Teknoloji Sınıfları Projesi’ ile kısıtlı imkanlara sahip köy okullarına teknoloji sınıfları kuracaklarını söyledi. Taner Özdurak, projenin içeriği hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Bu proje Gaziantep Valiliğimizin SODES desteğiyle 7 taşıma merkezli köy okullarında bilişim teknoloji sınıfları kurmayı içermektedir. Bu sınıflar ile 4000 öğrencimiz teknoloji ve bilişim ile iç içe olacak. Eğitim hayatları buna göre yeniden şekillenecektir. Öğrencilere; teknoloji sınıfıyla ders alma fırsatı tanıyan projemizin satınalma, sınıf tefrişatları ve sınıfların alt yapılarını oluşturma süreci başlamış bulunmaktadır. Gaziantep’te 7 farklı bölgede yapılacak proje sınıflarını önümüzdeki öğrenim dönemine yetiştirmek için hızlı bir çalışma süreci içerisindeyiz.”

Eğitim konusunun en büyük hassasiyetleri olduğunun altını çizen GAGİAD Başkanı Özdurak, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Teknoloji hayatlarımızı çok bir hızlı bir şekilde değiştiriyor. Kimi mesleklerin önemi artarken, kiminin ki yerinde sayabiliyor veya yok olup gidiyor. Bütün bunlar “EĞİTİM” konusunu etkiliyor ve önemli hale getiriyor; özellikle iş dünyası değişen dünya koşullarında rekabete ayak uydurabilmek için eğitimli ve donanımlı insanlara ihtiyaç duymaktadır. Bunun temelleri de ilköğretim çağlarında atılmaktadır. Bu sorumluluk bilinciyle görev süremiz boyunca eğitim ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine özel önem veremeye çalışacağız. Şehrimizin ve üyelerimizin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz edip, bu ihtiyaçlar doğrultusunda projeler geliştirmeye devam ediyoruz.
GAGİAD Gaziantep’in ve ülkemizin duyarlı, inisiyatif üstlenen, üretken ve sonuç odaklı bir sivil toplumu olmaya devam edecektir.”