Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), spora ve eğitime destek olmak ve öğrencilerin başarılarını katkı sağlamak için Oğuzeli Yatılı Bölge Okuluna spor malzemesi yardımı yaptı.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), öğrencileri spora teşvik etmek ve spora yatkın çocukların başarılarının arttırmak amacıyla Oğuzeli Yatılı Bölge Ortaokuluna spor malzemesi bağışında bulundu. Okul ziyaretine Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve GAGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Atletizm, basketbol, voleybol alanlarında beden eğitimi derslerine katkı sağlayacak eşofman, forma, spor ayakkabısı, minder, top gibi birçok materyal temin eden dernek, öğrencileri spora teşvik etmeyi planlıyor.

Çocuk ve gençlerin sporla ilgilenmesinin önemine vurgu yapan GAGİAD Başkanı Bora Tezel; “Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dile getirdiği gibi “Türk gençliği, sağlıklı yetişip, spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır” Ülkemizde sporun, sanatın, eğitimin ve ekonominin ilerlemesi ve alanlarında donanımlı bir nesil yetişmesi için GAGİAD olarak elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda Oğuzeli Yatılı Bölge Ortaokulunun spor faaliyetlerini destekliyor, onlardan yeni başarılar bekliyoruz” dedi.

Oğuzeli Yatılı Bölge Müdürü Hüseyin Gülsevgi ise; “Kısıtlı imkânlar içerisinde öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ve öğrencilerimizin yetenekleri ile atletizm alanında Türkiye dereceleri aldık. Şimdi GAGİAD’ın bize sağlamış olduğu malzeme desteği ile müsabakalarda daha iyi dereceler alacağımızı düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde konuştu.