Gaziantep Genç İş adamları Derneği ve Türkiye´nin konusunda ilk 5 şirketinden biri olan Karya Yönetim Danışmanlığı kurucusu Leyla Özlem DEMİR tarafından üyelerimize özel ‘’Veliaht Yönlendirme ve Rekabet Üstü’’ konulu seminer verilmiştir.
İki ayrı bölümden oluşan seminerin ilk bölümünde ortaklı yürütülen ya da aile şirketlerinin en huzurlu bir şekilde sürekliliği, verimliliği ve karının sağlanması ele alınmış; şirketlerin vefat, ortaklıktan cayma ya da iflası durumunda nasıl bir politika izlenmesi gerektiği konularında hassas noktalara değinmiştir.
Şirket içerisinde ortakların ya da çocukların doğru görev dağılımının önemini vurgulanmış ve bunları uygularken yapılacak olan kişisel analizler üyelerimize aktarılmıştır.
Aile anayasasının da şirketlerin devamlılığını sağlamak ve prestij kaybını önlemek için de önemli bir araç olduğunu belirten Özlem DEMİR, seminerin ikinci bölümünde fiyat kırmadan rakiplerle mücadele edebilme ve önlerine geçebilmeyi anlattığı ‘’Rekabet Üstü’’konusuna geçmiştir.
Piyasayı rekabet ortamı olarak kırmızı okyanusa benzeten DEMİR,hiç fiyat kırmadan ancak müşteride memnuniyet yaratacak durumları keşfederek bu okyanusu maviye dönüştürebileceğimiz detaylardan bahsetti.
Seminere katılan Üyelerimizden gelen, müşteriyi saniyeler içerisinde tanıyıp şifresini çözebilme, şirketlerine veliaht olarak tayin edecekleri çocuklarını mutlu bir şekilde doğru alana yönlendirebilme, şirket-personel-müşteri analizlerinin faydaları ile ilgili soruları da yanıtlayan Leyla Özlem DEMİR GAGİAD’da bulunmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi..