Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) çocukları, Türkiye’nin önde gelen Ressamlarından Mevlüt Akyıldız ile ‘’Cam Altı Resim Sanatı Atölyesi” etkinliğinde bir araya geldi. 

Gaziantep Genç İşadamları Derneği üye çocukları ve GAGİAD Genç Kulübü Üyeleri, Türk Resim Sanatının Ünlü Ressamlarından Mevlüt Akyıldız ile “Cam Altı Resim Sanatı Atölyesi” konulu çalışmada bir araya geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ekolojik Bina’da yapılan atölye çalışmasında, çocuklar sanatçının resminden ilham alarak cam altı resim sanatını keşfetti. Atölye çalışmasının ardından Ressam Mevlüt Akyıldız ile keyifli bir söyleşi gerçekleştiren çocuklar, resim sanatının incelikleri hakkında bilgi aldı.

Cam Altı Resim Sanatının çocuklarda ince motor becerisini geliştirdiğini dile getiren GAGİAD Başkanı Bora Tezel; “ Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur” sözleri sanat konusunda her zaman yol göstericimiz olmalıdır. Çocuklarımıza sanatın ve sanatçının değerini doğru bir şekilde öğretmeliyiz. Çünkü kalkınmanın ve gelişmenin en önemli adımlarından biri sanattır. Bu etkinlik kapsamında elde edilen gelirle, bir köy okulunda birçok çocuğumuzun hayatına dokunacağız. Bugün bu projede bizlerle birlikte olmak için Ankara’dan şehrimize gelen Milli Eğitim Bakan Danışmanı Erhan Angın’a, Ressamımız Mevlüt Akyıldız’a ve Proje Mimarı Aysun Ayışkan Alaza’ya teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmaları inceleyen Akyıldız; “Bugün çocuklarımız çok güzel resimler yaptılar ve evlerine kendi eserlerini götürüp, asacaklar. Benim en büyük temennim geleceğimiz olan çocuklarımızın resim, müzik, spor gibi sanatlarla yakından ilgilenmeleri ve ülkemizi güzel bir şekilde temsil etmeleri olacaktır” dedi.

Gerçekleştirilen atölye çalışmasının geliri, Gaziantep’in Yavuzeli ilçesindeki Kasaba İlkokulu öğrencileri için yapılacak atölye çalışması için bağışlandı. Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel’in misafirlere GAGİAD Ormanında adlarına dikilen 27 adet fidan sertifikası ve hediye takdimi ile sona erdi.