Gaziantep Genç İşadamları Derneği tarafından Gap Görme Engelliler İlköğretim Okulu ihtiyaç sahibi öğrencilerine okul forması ve ayakkabı yardımı yapıldı.
Yaklaşık 150 öğrencinin ihtiyaçlarının karşılandığı okul tarafından Gaziantep Genç İşadamları Derneğine teşekkür töreni düzenlendi. Törene Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ve Yönetim Kurulu, Gap Görme Engelliler İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz Temiz, öğretmenler ve okul öğrencileri katıldı. Törende konuşma yapan Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve Gap Görme Engelliler İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz Temiz Gagiad Yönetim Kuruluna yardımlarından dolayı teşekkürleri sundu. Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı ise konuşmasında dernek olarak her türlü desteğe her zaman hazır olduklarını eğitim için yapılan desteklere önem ve öncelik verdiklerini belirtti ve görme engelli öğrencilerimizin yaptığı mücadeleyi görünce aslında çok fazla söylenecek bir şey yok. Daha fazla sizlerin yanında olmamız gerektiğini hissediyorum. Sizler ciddi bir azim göstererek evde oturmayı değil eğitime katılmayı düşünürken bizim sizleri yalnız bırakmamız mümkün değil. Ülkemizin ve şehrimizin eğitim sorunu aslında hepimiz ilgilendiriyor ve bu sorunu ancak birlikte çözümleriz. Şuan eğitim için yaptığımız küçük bir destek aslında geleceğimize yapılmış bir destektir.” dedi.

Tören Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak’a Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından teşekkür plaketi vermesiyle, görme engelli öğrencilere okul formalarının ve ayakkabılarının verilmesi ve müzik gösterisiyle sonra erdi.