GAGİAD  ve Kosgeb işbirliği içerisinde düzenlenen 3. ve 4. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni düzenlendi.

GAGİAD dernek merkezinde gerçekleşen törene KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Müdür Gökhan Doğan, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, Yönetim Kurulu Üyeleri ve girişimci adayları katıldı.

KOSGEB hizmetleri ve girişimcilik destekleri hakkında bilgi veren Gökhan Doğan;’’ Şuan da KOSGEB olarak 8 temel destek modülümüz var. Bu destek modüllerinden 1 tanesi genel destek modülü, diğer 7 tanesi proje bazlı ve bunlardan 1 tanesi de girişimciler ayrılan destek modülüdür. 2012 yılında Türkiye genelinde 115 kişi destek aldı, 5000 kişi kendi firmasını kurdu. KOSGEB desteklerimiz 30.000 TL hibe ve teminat mektubu karşılığında verdiğimiz 70.000 TL iki yıl sonra ödemeli faizsiz kredi. Bu desteklerde ki amaç girişimcilerin, iktisada ölüm vadisi dediğimiz ilk 5 yılı daha sağlıklı geçirmelerini sağlamaktır. Gaziantep’te girişimcilik eğitimi ve girişimcilik eğitimine önem veren kurumlar arasında Gagiad, Şehitkamil Belediyesin’den sonra ilk sırada yer almaktadır.’’dedi.

Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ise;’’girişimcilik fikirlerini destekleyen, istihdamı ve ekonomiye katkı sağlama amacı olan bu desteklerin ülkemiz ve şehrimize katkılarının büyük olduğunu, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine devam edeceklerinden ve 6. ve 7. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Projelerinin Mart ayında başlayacağından bahsetti.