Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) TURKVEN Yönetici Ortağı ve Direktörü Göktekin Dinçerler’i “Girişim Sermayesi ve Şirket Evlilikleri” konulu bilgilendirme toplantısında ağırladı.

GAGİAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri, TURKVEN Yönetici Ortağı ve Direktörü Göktekin Dinçerler’in konuşmacı olarak katıldığı “Girişim Sermayesi ve Şirket Evlilikleri” toplantısında bir araya geldi.

Girişim sermayesi, dünyada ve gelişen pazarlarda sermaye fonları, Türkiye’de girişim sermayesi ekosisteminin gelişimi gibi konu başlıklarının yer aldığı toplantıda, üyelere girişim sermayesi ve fon aşamalarından bahsedilip dinamik süreçler hakkında bilgilere yer verildi.

Girişim sermayesinin faydalarından bahseden Göktekin Dinçerler; “Girişim sermayesi fonları, hissedar olunan şirketlerde yönetim kurulunda aktif yatırımcı rolü alarak şirketin değerinin artışını sağlarlar. Küresel yönetim tecrübesi ile şirkette kurumsallaşmayı arttırıp, endüstriyel uygulamaları ile üretimde verimliliği artırırlar. Ayrıca Türkiye yatırım ortamının uluslararası alanda tanımını yaparak, ülkemize doğrudan sermaye girişi sağlarlar” şeklinde konuştu.

Fonun işleyiş sürecinden de bahseden Dinçerler; “İlk aşamamız yatırımcılardan sağlanan kaynağı oluşturmaktır. Fonlar genellikle ilk 5 yıl yatırımlarını yaparlar ve 10 yıllık bir süre sonunda tasfiye edilirler. Ortalama 5-7 yıllık bir süre sonunda da hisselerini devrederler” dedi.

Toplantı sonrasında konuşan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ise “Teknolojik gelişmelerin hızlanması, yeni nesil sistemler ve yeni uygulamalar neticesinde modern iş yaşamında ihtiyaç olarak ortaya çıkan hızlı çözümler ve yaratıcı fikirler, klasik sermaye üretim ilişkisinden ayrı bir tür olan girişim sermayesini gündeme getirmiştir. Şirket sahiplerinin bu tür araçları yakından takip etmesi gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Söyleşi, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel tarafından GAGİAD Ormanında Göktekin Dinçerler adına dikilen 27 fidan sertifikası ve hediye takdimi ile sona erdi.