Kuruluşundan bu yana GAGİAD ailesinin önemli bir parçası olan Gold Üyelerimize özel düzenlediğimiz akşam yemeğinde Gold Üyelerimiz ile bir araya geldik. Yemeğe Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımız, Önceki Dönem Kadınlar Kurulu Başkanlarımız, Yönetim Kurulumuz ve gold üyelerimiz eşleri ile katıldılar.
Yemekte konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak Gold Üyelerimizin tecrübe ve bilgilerine her zaman ihtiyacı olduklarını vurgularken sözlerine şöyle devam etti; 20 yıl önce birçoğunuz kurucu üye olarak yola çıktığınız, Gagiad’ımız yirmi yaşında. “Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır.” Gagiad şu anda üçüncü basamakta yani birlikte çalışarak başarıya ulaşacaktır. Gagiad olarak işadamları dernekleri içerisinde ki en büyük farkımız kendi çıkarlarımızı şehrin çıkarlarının önüne geçmemesi, ülkemizin çıkarlarını ise şehrimizin çıkarlarının önünde tutmamızdır. Evrensel değerlere bağlı kalmak. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak. Ülkemizi bir adım daha ileri taşımaktır. Bu çerçeve de gelişen dünya konjektöründe siz Gold Üyelerimizin engin bilgi ve tecrübelerine dünden daha çok ihtiyacımız vardır. Şunun kesinlikle yanlış anlaşılmaması istiyoruz. Gold üye demek dernekle hiç bir ilgisi kalmamış üye demek değildir. Daha ziyade derneğin akıl insanları olarak daha katılımcı daha destekleyici bütünleştirici üye anlamına gelmektedir. Sizlerden en önemli ricamız gönül verdiğimiz ve bugünlere gelmesinde büyük emekleriniz olan kurumumuzu daha güvenli yarınlara taşımak için bizlere el vermenizdir. Fikir ve düşüncelerinize her zaman açığız önerilerinizi her zaman bekliyoruz. İstikrarın olduğu yerde huzur, birlikteliğin olduğu yerde bereket mevcuttur. Gold üyelerimizle buluşmalarımızı teveccüh gösterirseniz daha düzenli periyotlar da yapmayı planlamaktayız. 23 Kasım’da Kuruluş Yıldönümü Balomuz da hepimiz görmek arzusundayız.’’dedi.
Gecede Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımız adına konuşma yapan 4. ve 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Özmen ise Gagiad’ın önemli bir dernek olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti;’’ Ülkemizde çok sayıda dernek var ama çalışan üreten derneklerin sayısı o kadar az ki Gagiad’a çalışan üreten ve öncü olan sivil toplum kuruluşları içerinde yer alıyor. Bugün 20 yaşında olan derneğimizin Gold Üyeleriyle bir araya gelmek ayrı bir onur ve gururdur.’’dedi.
Program Gold Üyelerimizin plaket ve rozet takdimi ile devam etti.