Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde bulunan Kasaba İlkokulu öğrencilerini, Ressam Mevlüt Akyıldız’la, “Cam Altı Sanat Atölyesi” etkinliğinde buluşturdu.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde bulunan Kasaba İlkokulunda bulunan çocukların yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına destek olmak ve onları sanatla buluşturmak için Ressam Mevlüt Akyıldız ile “Cam Altı Sanat Atölyesi” etkinliği düzenledi.

Düzenlenen etkinliğe; Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Erhan Angın, Yavuzeli Kaymakamı Ramazan Taşkın, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kıraç, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve GAGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Çocukları sanata dokundurarak, sanat sevgisini küçük yaşlardan itibaren aşılamayı hedefleyen Gaziantep Genç İşadamları Derneği, düzenlediği organizasyonla imkânları kısıtlı köy okulunda ki öğrenciler cam altı resim sanatını keşfetti.

Etkinlikte konuşan GAGİAD Başkanı Bora Tezel; “Sanat eğitiminin toplumumuz için oldukça önemli bir mevzu olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda projemizin amacı; Kasaba İlkokulu öğrencilerini sanat etkinliğinde buluşturarak, onlara resim sanatını anlatmak, el becerilerini arttırmak, hayal güçlerini, özgüvenlerini geliştirmek ve çocuklarımızın sanatsal zekâlarını ortaya çıkarmak aslında. Bizler GAGİAD Ailesi ve yönetimi olarak her zaman farklı yerlerde, farklı öğrenci profillerine imkânlarımız dâhilinde ulaşmaya çalışıyoruz. Bugün çocuklarımız için hem eğlendirici hem de eğitici bir etkinlik oldu. Projemize destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Yavuzeli Kaymakamı Ramazan Taşkın ise, Gaziantep Genç İşadamları Derneğine yapılan çalışma için teşekkür ederek; “Çocuklar bizim geleceğimiz. Doğup büyüdüğümüz şehre sosyal sorumluluk projeleriyle destek veren GAGİAD’a minnetlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinlik çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.