15 Temmuz Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve demokrasisi adına karanlık bir gün olarak tarihe geçmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının iradesi ile göreve gelmiş hükumete yönelik yapılan darbe girişimine modern dünya bakışıyla, ne hukuk ne de adalet çerçevesiyle  izah edilemez.

Büyük zorluklarla kazanılmış, bugünlere gelmiş bu vatanı, milletin kendi inisiyatifi dışında geriye götürmeye kimsenin hakkı yoktur.

Yaşanan kayıplar yanında milletimizin iradesinin tecelli ettiği yüce meclisimizin saldırıya uğramış olması da tarihimize bir leke olarak yazılacaktır.  Unutulmamalıdır ki her ne koşulda olursa olsun egemenlik kayıtsız yüce milletimizindir.

Tüm ordumuzu temsil etmeyen, küçük bir grubun başlattığı bu darbe girişiminden gerekli dersler çıkarılmalı, Türkiye demokrasisi yara almadan daha da kuvvetlenerek bu süreçten çıkmalıdır.

Biz Gaziantep Genç İş adamları olarak çocuklarımıza, yeni nesillerimize aydınlık bir gelecek ve anlatacak güzel hikâyeler bırakmak istiyoruz.  Zaman birlik ve beraberlik içinde olma zamanıdır.

Aydınlık ve huzurlu bir Türkiye için çalışmaya, demokrasiyi sonuna kadar savunmaya ve devletimize bağlı duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz.

Yaşanan darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyoruz.