“18 Mart Türk Kurtuluş ve Bağımsızlık Destanının İlk Kıvılcımının Atıldığı Gündür”

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayınladığı mesajda Çanakkale zaferinin 1. Dünya savaşının dönüm noktalarından olduğu gibi ve istiklal mücadelemizin umut tohumlarının atıldığı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olduğunu belirten Tezel “18 Mart Türk kurtuluş ve bağımsızlık destanının ilk kıvılcımının atıldığı gündür” dedi. Büyük imkansızlıklar içinde, çok zor şartlar altında kazanılan bu zaferin ulusal bilinci ve ulusal ruhu yeniden ateşlemesi bakımından tarihimize altın harflerle kazındığını ifade eden Tezel, gençlerin bu zaferin önemini çok iyi kavramasının büyük önemi olduğuna dikkat çekti.

Tezel açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bizi biz yapan değerlerin en başında geçmişimize sahip çıkmak, milli ruh, birlik ve berberlik gelmektedir. Bu değerler bizi biz yapan önemli en önemli unsurlardır. Şimdiye kadar olduğu gibi, geçmişten aldığımız bu kuvvetle ilerlemeye ve çalışmaya devam etmeli, bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da vatanımıza dört elle sarılmaya, her daim ülkemiz için çalışmaya, birlik ve beraberliğimizi korumaya devam etmeliyiz. Bizlere düşen en önemli görev huzurlu bir şekilde geleceğimize emin adımlarla yürümektir.”

“Şanlı zaferimizin 102. yıl dönümünde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferini kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle anarım.” Diyerek sözlerine son verdi.