Tügik Genel Başkanı Erkan Güral, Tügik Genel Sekreteri Demokan Eren, Giaf Baskanı Abdulkadir Akboz, Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Güngiad Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Özdemir, Tügik Y.i.k Başkan Yardımcısı Erdal ŞAHBAZ, TUGİK Yönetim Kurulu Üyesi Yener KAYA, Güngiad Yönetim Kurulu Üyesı Uğur Üçkil, Margiad Başkanı Ferhan Ademhan, Gİaf Genel Sekreteri, Engin Atessonmez, Güngiad Yönetim Kurulu Üyesı Cemal Alyamac’dan oluşan bir heyet derneğimizin ev sahipliğinde Gaziantep Ticaret Odasına ziyarette bulundu.
Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ticaret odası faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Gagiad’ın özel bir kitleye sahip olduğunu önceki dönem yönetim kurulu başkanlarının şuan önemli görevlerde yer aldığını vurgulayan Bartık; Gagiad 20 yaşında ve bir 20 yıl sonra daha da ileride olacak. Tecrübe bilgi her zaman önemlidir. İş dünyası sürekli ilerlemekte sürekli gelişmekte bu gelişime ancak gençler yetişebilir bizlerde onlara ancak bilgi ve tecrübelerimizle yol gösteririz. GTO olarak her zaman kapımız sizlere açık ve sizlerin yanındayız.’’dedi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak heyet hakkında bilgi vererek; Tügik, Giaf ve Gagiad heyeti olarak programımızda birçok üyelerimize sektör gezisi yapacağız. Sürekli dediğimiz gibi ar-ge, inovasyon girişimcilik ruhunu nasıl canlandırırız amacımız genç iş insanlarının önünü açmak. Gagiad olarak şehrimiz için yapacağımız çok şey var.’’ dedi.
Tügik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ise Tügik hakkında bilgi vererek şunları kaydetti;’’ Tügik 500 farklı sektörde faaliyette bulunan bünyesinde 72 dernek bulunan ve 10.000 civarında üyeye sahip bir konfederasyonuz. Bu üyelerimiz küçükten büyüğe ekonomiye yön veren iş dünyasına katkı sağlayan sektörlerde faaliyet gösteriyor. Bizlerde bu üyelerimizi yakından tanımak için bu programı planladık ve Gaziantep’in gelişimini faaliyet gösteren sektörlerini yakından tanımak oldukça gurur verici. ‘’dedi.
Giaf Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Akboz ise federasyon çalışmaları hakkında bilgi vererek;’’Giaf 2003 yılında kurulmuş bünyesinde 8 derneği olan bir kurumuz. Bugün Gagiad ev sahipliğinde sizlerle bir aradayız. Gagiad’a ve sizlere teşşükkür ediyorum .’’dedi.
Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.