Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Güneydoğu İhracatçı Birliği Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’a ziyarette bulundu.

Gaziantep’in ihracatı hakkında bilgi veren Gaib Başkanı Abdulkadir Çıkmaz; ‘’ Gaziantep; bölgemizin ve Türkiye’nin ihracatta en çok yükselen illeri arasında. 2013 yılı Ocak ayında, 2012 yılı Ocak ayına oranla %30,6’lık bir artış sağlanmış durumda. İhracatımız Türkiye ortalamasının üzerende devam ediyor. Bu şehrimiz ve ülkemiz açısından oldukça iyi bir durum. Ama şehrimizde bir takım alt yapı eksiklikleri de var; bunlardan en önemlisi taşımacılık; Gaziantep’te özelliklede demiryollarına ve demiryolu taşımacılığına ağırlık verilmesi gerekiyor. ‘’dedi.

GAİB yeni hizmet binasında gerçekleşen ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanımız; şehrimiz ekonomik anlamda oldukça başarı sağlıyor ama altyapı eksikliklerimiz mevcut. İhracatı başarılı olan şehrimizde gümrük, taşımacılık alanındaki hizmetleri iyileştirmemiz gerekiyor. Gaziantep’in Gümrük köyüne, demiryolu taşımacılığına ihtiyacı var. ‘’dedi.

Toplantı GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’ın GAİB yeni hizmet binasını tanıtmasıyla sona erdi.