GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle mesaj yayınladı.

GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan; “Bugün, milletimizin tarih sahnesinde tüm onur ve asaletiyle birlikte şahlanışının başlangıcıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde atılan ilk adım ile tutuşturulan meşalemiz Anadolu’da gönülden gönüle yayılmıştır.

Gönülden gönüle, elden ele yayılan bağımsızlık meşalemiz ile birlikte bizlere emanet edilen vatanın bütünlüğünü sonsuza kadar korumak ve yüceltmek en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Yakın bir gelecekte ülkemiz için söz sahibi olacak siz gençlerimize bu sorumluluk bilincini en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görevimizdir. Bugünlerin ve yarınların en büyük güvencesi olan sizlerin, bu sorumluluk bilinciyle ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacağınıza olan inancımızla her zaman yanınızda olup, sizlere tüm gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.

Sözlerimi bu duygu ve düşünceler ile sonlandırırken siz gençlere gücünüzü Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile bir kez daha hatırlatmak isterim “Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur’’