Gaziantep Genç İş Adamları Derneği olarak Çevre Haftası Dolayısı ile düzenlenen, ‘’Çevre ve Yenilenebilir Enerji’’konulu resim yarışmamız İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı seçici kurulun değerlendirmesi ile sonuçlandı.

Ocak ayı içerisinde duyurusunu yaptığımız, 30 Nisan 2013 son başvuru tarihi olan yarışmamıza İl ve Merkez İlçe Devlet okulları arasından 200’ün üzerinde öğrenci katılmıştır.
Seçici kurulun seçim yapmakta zorlandığı birbirinden değerli eserler arasında dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül törenine çok sayıda okuldan pek çok öğrenci ve idari kadro katılmıştır.
Yüzlerce eser arasından seçilerek 1.lik ödülü Aliye Ömer Battal Orta Okulu Öğrencisi Şüheda BAŞARAN’a dizüstü bilgisayar,2.lik ödülü Şahinbey Ortaokulu Öğrencisi Sedat AĞ’a tablet bilgisayar,3.lük ödülü Vehbi Dai Ortaokulu öğrencisi Ayşegül YALNIZ’a dijital fotoğraf makinesi ve Mansiyon ödülü GAP Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencisi Hasan KIRAN’a tam teşekküllü bir resim çantası hediye edildi.

Yarışmamıza katılan ve törende bulunan tüm öğrencilere de yeteneklerinden dolayı resim setleri hediye edildi.

Her türlü eğitimsel faaliyette yer almaktan mutluluk duyan bir sivil toplum kuruluşu olarak, bu tarz sosyal ve yetenek yarışmalarının öğrencilerin fiziksel ve zihinsel motivasyonlarını arttıracağını inanıyor tüm öğrencilerimize eğitim öğretim yaşamlarında başarılarının devamını diliyoruz.