Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Projesi

Girişimciliğin desteklenmesini ve girişimci adaylarını, iş planı oluşturma kavramı ile tanıştırarak daha başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamayı amaçlayan derneğimiz; KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Gaziantep Genç İşadamları Derneği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenlemiştir.

Eğitimin hedef kitlesi genel katılıma açık kendi işini kurmak isteyen 60 girişimci adaylarına yöneliktir. Girişimciliğin geliştirilmesi konusunda derneğimiz, girişimci adaylarının; girişimcilik potansiyelinin ortaya çıkartması, girişimciliğin yaygınlaştırılması amacı ile uzman bir eğitmen ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vermektedir.

Derneğimizin eğitim salonunda gerçekleşen eğitimler; Girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, İş Planı kavramı ve öğeleri, İş Planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik grup çalışmaları ve Uygulamalı İş Planı öğelerinin pekiştirilmesine yöneliktir.

Eğitimini başarı ile tamamlayıp KOSGEB ile GAGİAD imzalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikalarını alan girişimciler, 30.000 TL geri ödemesiz ve 70.000 TL geri ödemeli KOSGEB yeni girişimci desteğine başvurma şansı yakalayacaklardır.