Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Gagiad Kültür Sanat Festivali’ başarıyla sona erdi.

Gaziantep'i kültür sanat alanında önemli bir merkez haline getirme vizyonuyla hayata geçirilen festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer şunları söyledi:

“Sanat şehri Gaziantep hedefiyle, büyük bir heyecanla çıktığımız yolculukta, Gagiad Kültür Sanat Festivali'nin ilk yılında önemli bir başarı yakaladığının mutluluğunu ve gururunu sizlerle paylaşmak isterim. Festivalimiz, ‘Medeniyet Şehri Gaziantep’in kültürel zenginliğini ortaya çıkarmak, sanatı Gaziantepliler başta olmak üzere geniş kitlelerle buluşturmak amacıyla düzenlendi. Şimdi geriye dönüp baktığımda, Gazianteplilerin, sanat camiasının ve sponsorlarımızın ilgisi ve desteğiyle bu hedefe ulaştığımızı gururla ifade etmek isterim. 2 Ekim’de başlayıp 8 Ekim’e kadar çeşitli klasik müzik konserleri ve çağdaş sanat sergileriyle devam eden Gagiad Kültür Sanat Festivali, Gaziantep’in en güzel hanlarından Pürsefa Hanı’nda düzenlenen, “pür-hayâl” ve “...fakat kalbim seninledir” sergileriyle, 28 Ekim ‘e kadar sanatseverleri ağırladı. Şehrimizin köklü kültürel dokusunu yansıtan etkinliklerimize katılan, sanatın gücüne inanan ve bizleri yalnız bırakmayan herkese en içten teşekkürlerimi sunarım.”

Sözlerine, festivale büyük destek sağlayan sponsorlara minnetlerini sunarak devam eden Koçer, “İlk günden itibaren desteklerini esirgemeyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne, ana sponsorlarımız Sanko Holding, Gülsan Holding ve Iconova’ya, sundukları katkılardan dolayı destek sponsorlarımız Fırın’o ve Karkas Çiftliği’ne minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Onların katkılarıyla, festivalimiz bu denli geniş bir program ve etkinlik yelpazesi ile hayata geçebildi. Bu kıymetli destek, gelecek yıllarda daha büyük ve etkileyici etkinlikler düzenleme konusundaki motivasyonumuzu artırıyor” dedi.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, sözlerini şöyle bitirdi:

“Festivalde emeği geçen başta değerli sanatçılarımız olmak üzere, organizasyon ekibimiz, gönüllülerimiz ve katılımcılarımız festivalimizin ses getirmesinde önemli rol oynadılar. Onların desteğiyle, şehrimizdeki kültür sanat ortamının daha da gelişeceğine ve zenginleşeceğine inanıyoruz. Gaziantep Valimiz Sayın Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin ve Kurucu Başkanımız Adil Sani Konukoğlu varlıklarıyla festivalimizin başarısında büyük rol oynadılar. Kendilerine saygılarımı arz ediyor, hürmetlerimi sunuyorum.

Gagiad Kültür Sanat Festivali'nin bu yılki başarısının heyecanı ve mutluluğuyla, gelecek yıllarda daha büyük ve dopdolu bir festival hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum.”